Hasičské vybavení


DA-L1Z Mercedes-Benz Sprinter

Název vozidlaDA-L1Z Mercedes-Benz Sprinter
Typ vozidlaOstatní
TypDopravní autmobily
ZnačkaMercedes-Benz
ModelSprinter
Rok výroby2017

Ohodnoťte vybaveníDalší fotografie

Popis techniky

Vozidlo bude sloužit strašickým hasičům k dopravě vybavení a hasičů na místo zásahu. Dále bude vozidlo využíváno k nouzovému zásobování a evakuaci obyvatelstva Strašic a okolí.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Strašice má nyní ve svém vozovém parku nový přírůstek a to v podobě dopravního automobilu Mercedes-Benz Sprinter. Vozidlo plně financovala obec Strašice.

Jedná se o vznětový čtyřválec o objemu 2,2 litru a výkonu 120 kW je spojen s manuálně řazenou šestistupňovou převodovkou. Obě nápravy jsou osazeny koly s pneumatikami konstruovanými pro provoz na blátě a sněhu. Vozidlo je vybaveno terénním podvozkem s automatickou redukcí.

V místě nástupu řidiče do vozu je zásuvka Rettbox pro dobíjení a konzervaci akumulátorů. Dobíjecí kabel se během startování automaticky od vozidla v mžiku odpojí pomocí zdvihového magnetu. V momentě, kdy řidič zapne zapalování, uvolní vyrážecí magnet jistící hák spojky. Jistící pružina spojku rázem odpojí a současně se posuvná dvířka zásuvky Rettbox uzavřou.

Obě nápravy jsou osazeny koly s pneumatikami konstruovanými pro provoz na blátě a sněhu.

O spojení se stará digitální terminál Matra a analogový terminál Motorola.

Osvětlení okolí vozu zajišťují LED světlomety na bocích a vzadu, ve výbavě nechybí elektrocentrála s osvětlovacím stožárem, která je umístěna na přípojném vleku.

Devítimístná kabina je vybavena klimatizací a druhým výměníkem topení. Prostor pro posádku je přístupný posuvnými dveřmi z pravé strany.

V zavazadlovém prostoru, který je přístupný dvoukřídlými dveřmi zezadu, jsou uchyceny ruční svítilny Survivor v dobíjecích úchytech a ruční radiostanice Icom taktéž v dobíjecích úchytech.  

Zadní část vozu obsahuje tažné zařízení pro připojení požárního přívěsu a v přední části vozidla je uchycen naviják.

 

 

Autor: sdhstrasice
Titulek: kód
Jméno:
E-mail: Kód:
Text: